Ilu Polaków korzysta z Facebooka?

Czy wiedziałeś ilu Polaków decyduje się na prowadzenie profilu w portalu Facebook?

Media Społecznościowe rozwijają się bardzo dynamicznie. Ledwo uda się ogarnąć zasady działania jednego medium, już powstają nowe i niesamowicie szybko zdobywają popularność ;) Aby nadążyć za zmieniającymi się trendami trzeba…po prostu to lubić ;) Ponadto o wiele Dewalt łatwiej jest być obserwatorem niż samemu tworzyć treści :)

Któż nie pamięta portalu Nasza Klasa? 10 lat temu był bardziej popularny niż wiodący obecnie prym Facebook. „Wygryzł” go jednak ten ostatni, który w krótkim czasie przejął niemal wszystkich użytkowników NK. A było ich wielu – w 2010 Nasza Klasa liczyła 14 mln użytkowników! Obecnie na NK cisza aż piszczy – sprawdźmy więc jak się miewa Facebook..

Ilu Polaków korzysta obecnie z Facebook’a?

W 2016 roku z portalu Marka Zuckerberga korzystało niemal 17 milionów użytkowników z Polski. Kolejny rok ma przynieść portalowi kolejny milion użytkowników. Są to prognozy, jednak mając na uwadze dotychczasowy rozwój sytuacji (nowy milion użytkowników co rok), śmiemy twierdzić, że uzasadnione. Co to oznacza? Według danych GUS, na koniec roku 2015 w Polsce były ponad 24 miliony obywateli w wieku produkcyjnym. To właśnie osoby z tego przedziału wiekowego spędzają w Sieci najwięcej czasu (większość osób w wieku 18-44 i ponad połowa osób w wieku 45-54).

Tak, najprawdopodobniej „większa większość” Twoich klientów średnio kilkanaście godzin tygodniowo spędza w Internecie czytając wiadomości, nowości i ciekawostki „na fejsie”. Globalnie rzecz biorąc, statystyczny użytkownik portalu Facebook spędza godzinkę dziennie śledząc media społecznościowe – sporo prawda?

Podsumowując…

Czy to aby nie grupa Twoich potencjalnych klientów? Jeśli tak, koniecznie dołącz do społeczności Facebooka :)

[źródło: www.statista.com, www.cbos.pl, www.businessinsider.com]

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat prowadzenia profilu firmowego na portalu Facebook? Poczytaj na naszej stronie lub kliknij tutaj i skontaktuj się z nami :)