Mental Camp – Digital Detox luty 2017

Wypalenie zawodowe i stres u pracowników.

Gdy szare, zimne dni trwają zbyt długo, np. podczas wyjątkowo chłodnej zimy, o wiele szybciej odczuwamy zmęczenie pracą i mocniej przeżywamy stres. Pracodawcy odczuwają skutki niesprzyjającej aury nie tylko w zachowaniu ich pracowników, ale także w obniżającym się wówczas poziomie sprzedaży.

Powszechnie wiadomym jest, że na jakość obsługi klienta oraz motywację zespołu do pracy, ogromny wpływ ma samopoczucie pracowników. Z pewnością większość pracodawców nie ma wpływu na jakość życia prywatnego swojego teamu, jednak istnieje możliwość, aby pomóc pracownikowi osiągnąć poczucie spełnienia i pozbyć się skumulowanego stresu dnia codziennego.

Stresy nasze powszednie..

Wszyscy ludzie, każdego dnia, przeżywają mniejszy lub większy stres. Czasem jest to stres wywołujący duże, długotrwałe napięcie (jak np. wypadki czy rozwody), często „przenoszący się” na najbliższe otoczenie (w przypadku zespołu pracowników czasem nawet prywatny stres jednego z nich dezorganizuje pracę całej grupy). Najczęściej są to jednak problemy dnia codziennego – korki na drogach, kolejki w sklepach czy sprzeczka ze współmałżonkiem. Zasadniczo, pracodawca nie ma większego wpływu na tego typu wydarzenia.

Czy istnieje lekarstwo na zmartwienia?

Zarówno dobry, motywujący stres (eustres) jak i ten negatywny, wywołujący strach (dystres), są nieodzownymi elementami życia człowieka. Można jednak przekuć negatywne emocje w energię dającą motywację do działań, a także pozbyć się części stresorów zmniejszając wrażliwość na pewne bodźce (np. wzmacniając pewność siebie). Aby umożliwić swojemu teamowi pozbycie się niepotrzebnego balastu, wzmocnić pozytywne relacje w zespole i zwiększyć poziom motywacji, należy zadbać właśnie o ten aspekt – dobre samopoczucie pracowników.

Mental Camp – wyjazd rozwojowy

Wkrótce odbędzie się wyjazd rozwojowy Projektu Mental Camp „Digital Detox”. Mental Camp to obóz mentalny łączący w sobie elementy coachingu, rozwoju osobistego, integracji i wypoczynku. Wyjazd odbywa się pod okiem profesjonalnych Coachów Osobistych. Uczestnicy czterodniowego Campu w Skalnym Mieście, będą mieli okazję zadbać o swoje dobre samopoczucie, wzmocnić się i zrelaksować korzystając z zajęć indywidualnych i grupowych. Ten rodzaj wyjazdu jest szczególnie polecany osobom, które w pracy codziennej przez wiele godzin korzystają z komputera i internetu, a także pracują wykonując wiele telefonów dziennie. Digital Detox to odpoczynek od urządzeń, komunikatorów i sieci.

Oczywistym jest fakt, że w XXI wieku telefon czy laptop to niemal nieodłączne atrybuty pracowników biurowych. Camp Digital Detox ma na celu umożliwienie im utrzymania tzw. równowagi praca-życie poprzez zachowanie kontroli nad sposobem spędzania czasu w sieci oraz czasu poza pracą. Mental Camp to swoisty zastrzyk energii dla zespołu, który umożliwi osiąganie lepszych efektów z życiu zawodowym i prywatnym. Jednocześnie Mental Camp to możliwość spędzenia wyjątkowego czasu i wypoczynku wśród świetnych ludzi i wspaniałych okoliczności przyrody.

Zainteresowały Cię Campy Mentalne?

Aby dowiedzieć się więcej na temat wyjazdów organizowanych przez Mental Camp, wejdź na stronę projektu. Odkryj nowy wymiar wyjazdów integracyjnych, które przynoszą korzyści zarówno pracownikom, jak i firmie.